81

زكات علم، انتشار آن است

چند ذکر و دعا

 

 

ذکری جهت کفایت از مهمات

به جهت کفایت از مهمات و مشکلات خواندن اسم مبارک  یا لطیف به عدد یکصد و بیست و نه ۱۲۹ مرتبه کارساز است.

این ذکر از مجربات است.

این ذکر با عدد خاص آن به شما ثروت و مکنت فراوانی را می دهد ولی شرطی دارد که از جمله آن صدقه دادن از آن مال نیز می باشد.

(۱۰۰۰۰) ده هزار مرتبه این ذکر را بگوید: یا غنی یا ملی یا وفی

 

آیه الکرسی

دليل اهميت آية الكرسى


اهميت فوق العاده آية الكرسى از اين نظر است كه مجموعه اى از معارف اسلامى و صفات خداوند اعم از صفات ذات و فعل ، مخصوصا مساله توحيد در ابعاد مختلف را در بر گرفته ، اين اوصاف كه به دوازده بخش ‍ بالغ مى شود و هر كدام مى تواند ناظر به يكى از مسائل تربيتى انسان باشد قابل دقت است و به گفته ابو الفتوح رازى هر يك از اين صفات ، يكى از مذاهب باطله را نفى مى كند (و به اين ترتيب ، دوازده تفكر باطل و نادرست به وسيله آن اصلاح مى شود.)( تفسير نمونه جلد 2 صفحه 277)

 

اللَّهُ لا إِلَهَ إِلا هُوَ الْحَىُّ الْقَيُّومُ لا تَأْخُذُهُ سِنَةٌ وَ لا نَوْمٌ لَّهُ مَا فى السمَوَتِ وَ مَا فى الاَرْضِ مَن

 

ذَا الَّذِى يَشفَعُ عِندَهُ إِلا بِإِذْنِهِ يَعْلَمُ مَا بَينَ أَيْدِيهِمْ وَ مَا خَلْفَهُمْ وَ لا يُحِيطونَ بِشىْءٍ مِّنْ عِلْمِهِ إِلا

 

بِمَا شاءَ وَسِعَ كُرْسِيُّهُ السمَوَتِ وَ الاَرْض وَ لا يَئُودُهُ حِفْظهُمَا وَ هُوَ الْعَلىُّ الْعَظِيمُ(255)

 

لا إِكْرَاهَ فى الدِّينِ قَد تَّبَينَ الرُّشدُ مِنَ الغَىِّ فَمَن يَكْفُرْ بِالطغُوتِ وَ يُؤْمِن بِاللَّهِ فَقَدِ استَمْسك

 

بِالْعُرْوَةِ الْوُثْقَى لا انفِصامَ لَهَا وَ اللَّهُ سمِيعٌ عَلِيمٌ(256)

 

اللَّهُ وَلىُّ الَّذِينَ ءَامَنُوا يُخْرِجُهُم مِّنَ الظلُمَتِ إِلى النُّورِ وَ الَّذِينَ كَفَرُوا أَوْلِيَاؤُهُمُ الطغُوت

 

يُخْرِجُونَهُم مِّنَ النُّورِ إِلى الظلُمَتِ أُولَئك أَصحَب النَّارِ هُمْ فِيهَا خَلِدُونَ(257(

 

ذکری برای طلب حاجت:

اگر حاجتی دارین که سخت به اجابت آن در اسرع وقت نیاز دارید  بر خواندن سوره ی فلق مداومت کنید که این سوره انسان را از نظر مال و سرمایه غنی می کند.

التماس دعا

ذکری جهت ارتقا معنوی

این ذکر را که از مجربات است انجام دهیدُ حتماْ چیزی از عالم غیب به شما می رسد و روزی تان افزایش می یابد.

سه شب متوالیُ با طهارت هنگام خواب ۴۰ مرتبه سوره قدر با بخوانید.

 

جهت بدست آوردن علم کیمیا

برای اینکه علم کیمیا را به انسان القا کنند و این فیض را نصیب او نمایند راههای زیادی وجود دارد.

یکی از ساده ترین راهها به شرط خلوص نیت و اینکه از این علم درست استفاده کند این است:

بعد از نماز صبح ۹۴ مرتبه یا غنی بگوید که بعد از مدتی انشاء الله به وی افاضه خواهد شد.  

 

خواص سوره ها و آیات

شاید در دسترس ترین ذکرهایی که نیازی نیست آنها را از کسی مخفی کنید، سوره های قرآن و بعضی آیات باشند. مرحوم کربلایی کاظم که یک شبه حافظ کل قرآن شده بود، می گفت که برای امتحان اینقدر از من تعداد تکرار یک واژه در سوره و یا حروف را نپرسید، بلکه بپرسید چه سوره ای و چه تعدادی چه کار می کند.

سوره ناس را اگر سه مرتبه بخوانید، در هنگامی که افکار عجیب و غریب به ذهنتان می رسید، می تواند خاطر شما را سالم کند و شما را رها کند.

می گویند اگر سوره کوثر را ۹ مرتبه بجهت دور شدن شخصی به شما بخوانید، کارساز است (والله اعمل)

و می گویند که اگر در گوش خوابیده، سه مرتبه آیه وجعلنا من بین أیدیهم... را بخوانید بیدار می شود.

 

 

یا من هو العزیز المنیع الغالب

یا من هو العزیز المنیع الغالب

اگر کسی این اسم را بسیار خواند و یا بنویسد و یا با خود داشته باشد در میان خلایق عزیز و مکرم گردد و دیگر ذلیل نشود و اگر این اسم را بر نگین زرین نقش کند و بموم پاک مهر بگیرد هفت نوبت و به آب باران اندازد و 63 مرتبه این اسم را بخواند غمگین نمی شود و درویش نشود و از عالم غیب در های بسته بر او گشاده شود و در پیش همه عزیز شود و هیچکس با وی دشمنی نمیکند و دعوت این اسم چنان است که مدت 25 روز حیوانی نخورد و هر روز 3200 مرتبه بخواند از سر اعتقاد و با تمام دل و جان با خدا راز و نیاز کند و بعد از ان حاجت خود را بخواند و بر او چند سر از عالم غیب اشکار شود ...

یا علی

 

یا رحیم کل صریخ و مکروب و غیاثه و معاذه

یا رحیم کل صریخ و مکروب و غیاثه و معاذه

اگر کسی خواهد کسی را از عشق خود بیقرار کند باید که این اسم را بر کاغذ خطاطی به مشک و زعفران بنویسد و بر کنار جوبی که آب بسیار دارد بایستد و40 مرتبه این اسم را بخواند و کاغذ را در آب اندازد به نیت آنکس که خواهد از عشق بیقرار شود و هرکس که این اسم را بر آب خوانده و به خورد هرکس بدهد دل او روشن گردد و ایمان او تازه گردد و با ایمان شود و اگر این اسم را بر کاغذ نوشته و آنرا در باغ و مزارع دفن کند برکتی پیدا شود که نتوان گفت و خواص این اسم بسیار میباشد کخ به طور اختصار در اینجا ذکر شد و باید قدر آن را دانست

یا علی

 

 

یا خالق من فی السموات و الارض و کل الیه معاد

یا خالق من فی السموات و الارض و کل الیه معاد

اگر کسی غایب باشد و از احوال او هیچ خبر نباشد این اسم را به نیت آن غایب 70 مرتبه بخواند و بعد از آن بر ورق آهو نویسد بمشک و زعفران و شب در زیر بالین نهد در آن شب وی را در بخواب ببیند که او به زنده است یا مرده و یا چگونه زندگی می کند و اگربه نیت هر غایبی بخواند بشب شنبه 70 نوبت آن غایب به زودی بخانه خود رجوع کند که دیگر هیچ جای قرار نگیرد و از سر اعتقاد این عمل را انجام داد و هر کاری که خواهی شروع کنی اگر در اول کار این اسم را بسیار تلاوت کنی با فتح و پیروزی و سریع به مقصد خود خواهی رسید و باید در این اسم شک نداشته باشی

 

 

اگر می خواهید در عالم خواب سیر داشته باشید

آیه ای در قرآن هست که بی شمار خواص دارد. این آیه از آن آیه هایی است که انسان آرزو می کند که وقت داشته باشد تا مدام آن را بخواند. آیه نور.

اگر می خواهید که شبها در خواب سیر داشته باشید و بتوانید به آینده و گذشته سفر کنید این ذکر از مجربات است.

شب هنگام وضو گرفته و آیه نور در سوره نور را ۶۶ مرتبه بخوانید و با طهارت رو به قبله بخوابید. این کار را بسیاری انجام داده اند و نتیجه گرفته اند

 

جهت بینایی و نور چشم

سوره ی قدر یکی از سوره های عجیب قرآن است که در خواص و فواید قرائت آن روایاتی داریم. منجمله برای افزایش بصیرت و نور چشم، توصیه شده است که این سوره را در وقت خواب بیست و یک (۲۱) مرتبه بخوانید. این امر به گفته آیه الله نایینی ره  از مجربات است و خواص آن بیش از این گفته هاست.

 

ذکری جهت پیدا کردن شغل

    هر کس بیکار بماند و شغلی نداشته باشد ، بعد از استحمام وپوشیدن لباس پاکیزه ، وضو بگیرد ،رو به قبله  بنشیند و سوره   ( یوسف) علیه السلام را بنویسد و هنگام شب از خانه خارج گشته و انرا (سوره یوسف)  در شکاف دیواری پنهان کند و موقع برگشتن پشت سر خودرا نگاه نکند ، چند روز بعد او را برای شغلی دعوت میکنند و مشغول به کار می گردد  . 

    ( البته فتوکپی اثر ندارد و باید حتما نوشته شود )
    (( هر کس این کار را انجام دهد ، صد در صد کار و شغل پیدا خواهد کرد .))

 

 

گشایش بخت دختران

 در کتاب (خواص القران ) از پیامبر اسلام (ص) روایت شده است که هر کس سوره ((احزاب )) را بر پوست اهو (و یا بر کاغذ ) بنویسد و در ظرف کوچک در بسته ای قرار دهد و در خانه اش بگذارد ، خواستگاران زیادی نزدش می ایند واز وی می خواهند که دختران ، خواهران و یا دیگر خویشاوندانش را به همسری انان دراورد و همه به خواست خدای متعال به او علاقمند می شوند ، هر چند شخصی پست وفقیر باشد .

تذکر: ظرف حاوی دعا در یک جای پاک قرار داده شود

 

دعای شروع سلوک و گام نهادن در وادی عشق

بسْمِ الله‌ الرَّحمنِ الرَّحيمِ. اللَهُمَّ إنّي‌ أسألُكَ باسْمِكَ المَكْنُونِ ، المَخْزُونِ ، السَّلاَ مِ ، المُنزِلِ ، المُقَدَّسِ ، الطَّاهِرِ ، المُطَهَّرِ ، يا دَهْرُ، يَا دَيْهُورُ ، يَا دَيْهَارُ [191] ، يَا أزَلُ ، يَا أَبَدُ ، يا مَن‌ لَمْ يَلِد وَ لَمْ يُولَد ، يَا مَن‌ لَمْ يَزَلْ ، يَا هُوَ ، يَا هُوَ ، يَا هُوَ ، يَا لاَ إلَهَ إلاّ هُوَ ، يَا مَن‌ لاَ هُوَ إلّا هُوَ ، يَا مَنْ لاَ يَعْلَمُ مَا هُوَ إلاّ هُوَ ، يَا مَنْ لاَ يَعْلَمُ ايْنَ هُوَ إلاّ هُوَ ، يَا كَائِنُ يَا كَيْنَانُ ، يَا رُوحُ ، يَا كَائِناً قَبْلَ كُلِّ كَوْنٍ ، يا كَائِناً بَعْدَ كُلِّ كَوْنٍ ، يَا مَكوِّناً لِكُلِّ كَوْنٍ ، آهياً شراهيّاً [192]، يا مُجَلِّيَ عَظائِمِ الاُمورِ ، سُبْحَانَكَ عَلی‌ حِلْمِكَ بَعْدَ عِلْمِكَ ، سُبْحَانَكَ عَلی عَفْوِكَ بَعْدَ قدرَتِکَ ، فَإِنْ تَوَلَّوا فقُلْ حَسْبيَ اللَهُ لاَ إِلَهَ إلاّ هُوَ عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ وَ هُوَ رَبُّ الْعَرْشِ الْعَظِيمِ لَيْسَ كَمِثْلِهِ شَي‌ءٌ وَ هُوَ السَّمِيعُ الْبَصِيرُ.

 اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی‌ مُحَمَّدٍ وَ آلِ محَمَّدٍ بعَدَدِ كُلِّ شَي‌ءٍ كَما صَلَّيْتَ عَلی إبراهيمَ وَ آلِ ابرَاهِيمَ إنَّكَ حَميدٌ مَجِيدٌ

 

طلسم محبت:

این اسماء را در روی ورقه ای سفید نوشته و سپس طالب آن را در بین موهای سرش پنهان کند و این عمل را باید در روز یکشنبه در ساعت شمس انجام داد و طالع طالب قمر در عقرب نباشد.

 بسم الله الرحمن الرحیم

 بسم الله بسم الله بسم الله تشیج بسم الله خخذ بسم الله ذرر الله اکبر یا ابط یا احد یا زرز یا طمعل و یا عاهل و یا کاهن و یا راهب و یا راهوب و یا منفود و یا عنفریه و یا مجیوش و یا اولاه المحبوسیه هیا هیا بعزائم رب القدسیه و فکوا فلان بنت فلان من کل رشله قویه بحق رب البریه یا شکیکفی یا قاهرو.

 این عزیمت را بر روی ورقه ای سفید نوشته و سپس آنرا د ر سمت راست یا در گردن آویزان کند و هنگام نوشتن باید کندر بخور کرد .و این عزیمت را باید نوشت

  بسم الله الرحمن الرحیم

 تهش تهش 3نویش3 گشودم بخت فلان بنت فلان و رغب فی خطبتها کل من راها بحق هذه الاسماء العظیمه و بالف الف لا حول و لا قوه الا بالله العلی العظیم و صلی الله علی سیدنا محمد و آل اجمعین الطاهرین.

 و 100 مرتبه صلوات بر روح پاک محمد (ص) هدیه نمود و عمل صلوات را 3 هفته بدنبال هم تکرار نماید.

 

 

طلب حاجت:

در شب جمعه دو رکعت نماز بخوانید و ۸۰۰ مرتبه این ذکر را بگویید

سلامٌ قولاْ من رب الرحیم   آنگاه در سجده طلب حاجت کنید که این ذکر مجرب است.

ذکر دیگر: سوره والضحی را ۴۰ مرتبه بخوانید و در این میان حاجت خود را بخواهید که بسیار سریع إنشاء الله روا خواهد شد.

 

 

دفع شیطان

برای دفع کردن شیطان از وجودتان و دور ماندن از وسوسه های او نیز اذکار زیادی توصیه شده است از جمله خواندن سوره ناس و یا بسم الله گفتن اما این ذکر نیز کوتاه و مفید است:

۴ مرتبه آیه إن الله عزیز ذوالنتقام را بخوانید تا از شیطان دور بمانید.

همچنین خواندن سوره انشراح ۲۱ مرتبه برای زیاد شدن نور چشم مفید است.

 

 

خواب

*بر روی کف دست راست با وضو بنویسید مهتدون ‌الینا و بخوابید و با کسی تکلم نکنید.

*بر روی دست راست بخوابید و ۷ مرتبه با توجه بگویید یا اخی اخض بی و آنگاه ۷ مرتبه دیگر بگویید اخض بی یا أخی و در این حین با کسی تکلم نکنید.

 

یا معید ما افناه اذا یرز الخلائق لدعوته من مخافته من خواص الجمع بین المتفرق و العز بعد فمن اراد الجم

یا معید ما افناه اذا یرز الخلائق لدعوته من مخافته من خواص الجمع بین المتفرق و العز بعد فمن اراد الجمع بعد الفرقه

اگر کسی احوالش پریشان باشد و روز گارش از دستش رفته باشد و مال و ثروت او به یغما رفته باشد این اسم را بعد از هر نمازی 301 مرتبه بخواند بفرمان خدا تغییر و تبدیل در وی پدیدار شود و اما باید درست خواند و شک نیاورد.

 

چند ذکر تجربه شده...

  • وارد شده است که شب نیمه شعبان سه بار سوره یس را بخوانید اول به جهت صحت، دوم طول عمر و سوم وسعت رزق و انشاء الله جواب بگیرید.
  • چهارشنبه ها ۱۶۰ مرتبه نام مقدس بدوح را بخوانید ، گفته شده هر چه خواهید به شما می دهند.
  • کلمه مقدسه یا حی را بعد از هر نماز اگر ۱۸ مرتبه بگویید، موجب طول عمرتان و جلوگیری از مرگ ناگهانی و توسعه در معاش می شود.

 

 

پیدا کردن دزد و اشیاء دزدیده شده

شرمنده هستم که دیر به دیر می توانم به نامه های شما پاسخی بدهم، باور کنید مشغله روزمره باعث شد. إنشاء الله عزیزان دلگیر نشوند.

خوند علاءالدین محمد این نکته را گفته است و به تجربه نیز رسیده است که هر کس شب هنگام با وضو رو به قبله بخوابد و ۳۱۱ مرتبه بگوید  یا دلیل المتحیرین و در وقت ذکر با کسی تکلم نکند، در خواب دزد را می بیند.

 

استغفار بعد از نماز

در کتاب مفاتیح الجنان دیدم که نوشته بود:

بعد از خواندن فرایض یا همان نمازهای واجب، و قبل از اینکه پاهای خود را از حالت تشهد حرکت دهی، سه مرتبه این ذکر شریفه را بگویی، هفتاد گناه از تو بخشیده خواهد شد و در صورت مداومت بر این ذکر گناهان والدین تو و گناه کبیره تو نیز بخشیده می شود  إنشاء الله

أستغفر الله الذی لا أله إلا هو الحی القیوم ذوالجلال والاکرام و أتوب ألیه.

 

ابطال سحر

طبق ایمیلهایی که زده شده، بیشتر درخواستهای شما مبنی بر ترس از طلسم چون و یا نفرین بدخواهان است. در این زمینه دستور العمل پیامبر به یکی از اصحابش این گونه می باشد و شما نیز مطابق آن عمل نمایید.

برای ابطال سحر و طلسم این کار را می توانید انجام دهید: این دعا را نوشته بر کاغذ پاک و در آب جاری بیاندازید.

بسم الله الرحمن الرحیم ذکرنا من حیث نسینا و عافینا من حیث بلینا و وصلنا من حیث قطعنا و صلی الله علی محمد و آله اجمعین

همچنین سورههای زیر نیز در این خصوص نافع است:

اسرا-۸۲ . سوره مریم . اعراف آیات ۱۱۸-۱۲۲ . نازعات ۲۷ تا ۴۶ و یونس آیات ۸۰-۸۲

 

 

 

  • اگر این طلسم را بر کف دست راست خود بنویسید، پیش هر کس بروید مرادتان حاصل می شود (إنشاء الله).

  • هر کس نام مقدس الواجد را بر هر لقمه نانی که بر دهان می گذارد بخواند، صاحب یقین خواهد شد.
  • هر کس جهت برآورده شدن مطالب صد مرتبه این ذکر را بخواند حتماً براورده خواهد شد:

بسم الله الرحمن الرحیم  آمنت بالله العلی العظیم و توکلت علی الحی القیوم.

یا علی

 

 

 

برای تقویت حافظه....

  • مداومت بر خواندن این دعا:

اللهم الرزقنی فهم النبیین و حفظ المرسلین و الهام الملائکه المقربین آمین یا رب العالمین

  • لفظ مبارک المقیت را ۷ مرتبه بر آب باران که در کاسه ای جمع شده باشد بخوانند و به طفل دهند، علاوه بر افزایش قدرت حافظه، باعث خوش آیه آمن الرسول را در ظرف پاک بنویسند و با آب چای که شیرین باشد بشویند. آن آب را به ناشتا بخورند قدرت حافظه افزون می گردد. آیه الکرسی را با زعفران بر کف دست راست نوشته و بلیسد و این کار را ۷ نوبت انجام دهد، تاثیری دارد که چیزی را فراموش نکند.

 

گفتم به کام وصلت خواهم رسید روزی                 گفتا که نیک بنگر شاید رسیده باشی

در کتاب درالنظیم آمده است:

اباعبدالله الحسین (ع) فرمودند: هر که را حاجتی باشد این دعا را بر رقعه ای نوشته:

بسم الله الرحمن الرحیم  من عبده الذلیل الی ربه الجلیل. ربانی مسّنی الضُر و أنت ارحم الراحمین.

و رقعه را در آب روان عظیم انداخته و بگوید: اللهم بمحمد و آله الطیبین الطاهرین و حجته المرضیین اِقض حاجاتی یا أرحم الراحمین.

 

 

+ نوشته شده در  دوشنبه سوم فروردین ۱۳۸۸ساعت 8:9  توسط 81  |